Takım Elbise Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Erkekler için şık olmanın en kolay yollarından biri takım elbise giymektir. Tabi ki takım elbise giyerken de bazı ince detaylara ve püf noktalarına dikkat etmek gerekir ki tam olması gereken görünüm elde edilsin. Erkek takım elbise de model çeşitleri çok sayıda olmakla birlikte kendinize en uygun modeli tercih etmeniz gerekmektedir. Burada ise dikkat edilmesi gereken önemli birkaç noktadan biri ise, beden yapınızdır. Bunun dışında takım elbiseyi nerede giyeceğiniz, renk tercihleri ya da düğmelerde ince detaylar arasında yer almaktadır.

Takım Elbise Alırken Beden Ölçüsüne Önem Verilmeli

Takım elbise alırken öncelikle elbisenin kol boyuna, omuz genişliğine ve mutlaka kesimine dikkat etmelisiniz. Çünkü bedeninize uygun olmayan bir takım elbise, vücut yapınızı olduğundan farklı gösterebilir. Sadece görsel açıdan değil kumaş türünün de size uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ceketi giyerken iki kolunuzu yukarıya doğru kaldırın, sırt ve omuz kısmında gerilme yapıyorsa, ceket size dar geliyordur veya ceket kesimi size uygun değildir.

Dört mevsim giymek istediğiniz bir takım elbise almak istiyorsanız, sentetik kumaşlı takım elbiselerden uzak durmalısınız. Sentetik kumaşları sıcak havalarda giymeniz hava almayı zorlaştırması adına sizi de zor durumda bırakacaktır.

Takım Elbise Ortama Uygun Seçilmeli

Takım elbise alırken öncelikle nerede giyeceğinize karar vermeli ve ona göre tercihte bulunmalısınız. Eğer çalışma ortamınızda giyecekseniz siyah ve gri renkte takım elbise tercih etmelisiniz. Böylelikle sade bir görünüm kazanırken şıklığınız da tamamlamış olursunuz.

Küçük ve Önemli Detay Düğmeler

Klasik bir takım elbise alıyorsanız mutlaka düğme sayısına dikkat etmelisiniz. Klasik bir takımda fazla sayıda düğme olması şıklığınızı bozacağı gibi göz yorgunluğuna da neden olacaktır. Klasik takım elbise de düğme sayısı en az iki en fazla dört olmalıdır. Düğme sayısı kadar düğmelerin renklerinin takım elbise ile uyumlu olması gerekmektedir. Takım elbise için düğme renkleri de mümkün olduğu kadar aynı tonlarda olmalıdır.

Klasik bir takım için parıltılı ve yansımalı düğmelerden uzak durulmalıdır. Aynı zamanda düğmeleri iliklediğiniz anda ceket gerilmemelidir.

Vücut Yapısına ve Aksesuarlara Uygun Modeller Tercih Edilmeli

Eğer kilolu bir yapıya sahipseniz, dar ve fit kesimli takım elbiselerden uzak durmalısınız. Beğendiğiniz ama bedeninize uygun olmayan örneğin paçaları uzun bir pantolon aldıysanız mutlaka terziye yaptırmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz aksesuarlara ya da zevklerinize uygun renkte takım elbise tercih etmelisiniz. Kahverengi kemer takmaktan hoşlanan biri iseniz, ona uygun renkte takım elbise tercih etmelisiniz. Böylelikle kombinleme konusunda da sorun yaşamaz ve her daim şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir